Re: czy korzystacie z dietetyczki

#5
W mojej przychodni POZ są wszyscy specjaliści spam]spam://salve.pl/przychodnie/oferta/poz-lekarz-pierwszego-kontaktu/[/url] . Jest też rozbudowana przychodnia diabetologiczna oraz dietetyczna. Piszę o obu bo z nich korzystam z uwagi na to ze mam cukrzycę typu drugiego i wysoki cholesterol. Dlatego muszę uważać na swoją dietę. To trudne bo albo wakacje i kulinarnie zwiedza się różne miejsca, albo zima i przypomina mi się co mówiła babcia "jak nie wydasz na piekarza, to wydasz na lekarza". Poza tym czasem pracuję fizycznie i ciężko mieć siły po kaszy z chuda maślanką. Najbardziej stresujące jest to że wizyty zaczynają się od stawaniu na wadze w pokoju zabiegowym. Na szczęście nie wszystkie pielęgniarki ważą osobiście. Czasem samemu można odczytać wagę jak w sali kolumnowej.

Re: czy korzystacie z dietetyczki

#8
Ja właśnie planuję konsultację z dietetyczką bo juz nie daję sobie rady z moją nadwagą. Chciałam rozpocząć w końcu wymarzone studia ( na WSB, interesuje mnie kierunek: spam://spam.spam/wroclaw/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/turystyka-i-rekreacja ) Generalnie studia turystyka górska i uprawianie sportu to byly moje plany na ten rok. Jednak bez kondycji i ze spora nadwagą niczego nie uda mi się zrealizować. Prawda jest taka, że ludzie oceniają często innych po wyglądzie, a nie wyobrażam sobie np. pracy jako rezydent czy animator w takiej postaci. Oczywiście nie jestem jakoś mega gruba, ale mam problem z tym i najpierw chce się z nim uporać nim ruszę dalej. Może macie jakichś sprawdzonych dietetyków, albo jakieś blogi które rzeczowo opisują problem (złożony przecież) jakim jest odchudzanie? Tego mi brakuje w internetach obecnie.

Re: czy korzystacie z dietetyczki

#9
Chodziłem kiedyś do dietetyczki, przez około pół roku. Jej zalecenia nauczyły mnie regularnego jedzenia, wybierania dobrych produktów. Po tym czasie podziękowałem jej za przemiłą współpracę i aktualnie sam ustalam sobie menu. Mimo wszystko uważam, że ten czas pod opieką dietetyka był mi potrzebny.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron