wielkość peruki

#1
Witam, mam dość małą głowę, a muszę niestety sobie kupić perukę, i w związku z tym mam pytanie, czy peruki są w różnych rozmiarach? Nie miałam dotąd styczności z tym tematem, dlatego o to pytam.

Re: wielkość peruki

#2
Witaj, jesli chodzi o wielkość peruk, to są niestety uniwersalne. Ale każda peruka ma regulację obwodu, można je albo troszke zmniejszyć, albo poluzować. Ale najlepiej się o tym przekonasz, jak już jakąś przymierzysz.
Pozdrawiam

Re: wielkość peruki

#4
Agatko, jak mówisz że regulacja jest do kitu w perukach, to zostaje ci tylko peruka robiona na zamówienie. Generalnie peruki mają rozmiar uniwersalny i każda ma regulację na obwodzie żeby pasowała na wszystkie głowy, no chyba że masz wyjątkowo dużą głowę, to wtedy możesz mieć kłopot z dobraniem, bo jak masz małą to zawsze możesz kupić perukę w rozmiarze dla dzieci.

Re: wielkość peruki

#5
No i takie też teraz noszę... bo ja właśnie mam mały obwód głowy (52)cm i mierząc gotową perukę ona mi po prostu wpada na oczy bo jest o wiele za szeroka i za głęboka....uważam ze regulacja nie zdaje egzaminu bo gumki i tak nie trzymają jak należy(po prostu się rozsuwają) a na dodatek momentalnie się rozciągają i stale trzeba je wymieniać...
osobiście spotkałam się z rozmiarówką peruk ,sprowadzanych z Chin...i jeżeli ktokolwiek chce kupić gotową perukę niech obdzwania perukarnie(sklepy z perukami) i pyta czy mają takie w sprzedaży

Re: wielkość peruki

#6
witam; peruki są standardowe, duże i małe - małe czyli dla drobnych kobiet; regulacja tylko obwodu to za mało- ważna jest też głębokość aby nie nasuwała się na czoło; ... a na tej stronie chyba piszą o perukach (droższych, rzecz jasna) , które mają regulowany obwód (ściągany tak jak taśma przy firankach),
pozdrawiam
ps; przedwczoraj we Wrocławiu kupiłam u miłej pani w sklepie na Pereca 23b perukę Beaute de femme: lekką, ładną i stojaczek, i wkładki przeciwpotne (wybór peruk b. duży- warto było przejechać się 90 km z receptą

Re: wielkość peruki

#8
Cos powiem w zwiazku z tą regulacja....Otóz kazda peruka ma regulacje , jeszcze nie spotkalam sie z jakims innym rozwiazaniem, wiadomo rowniez, ze peruczki są refundowane w kwocie 250zł przez nfz i wytrzymuja niecaly rok, wiec po co roztrzasac temat regulacji. Jak sie rozciagnie mozna przyszyc!!! Iproblem z głowy :)

Re: wielkość peruki

#10
Niestety ale zawsze byl i bedzie problem z malymi i duzymi rozmiarami chociaz od pewnego czasu producenci zauwazyli problem i zaczeli produkowac nietypowe kolekcje (mamy kilka ;) ).Odnosnie uniwersalnych rozmiarow to nie do konca mozna powiedziec uniwersalny bo to nie jest jeden rozmiar we wszystkich perukach taki sam. Rozmiary oraz ksztalty baz sa bardzo powiazane z fryzura, tzn jak jest np.duzo wlosow to peruka bedzie wieksza, jak krotkie to mala. Producent odnosi sie dokladnie do danej fryzury okreslajac kto bedzie cos takiego nosil.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron