Re: dramatyczne wypadanie wlosow, prosba o pomoc

#14
agnieszka_48 pisze:Dobry wieczor,
chodzi o mojego tate, 72 lata. W niecaly miesiac utrata wlosow ok. 70%. W tym czasie owlosiona skora glowy i twarz byly tak tluste, jak po nasmarowaniu olejem. Obecnie skora glowy jest o wiele mniej tlusta. W wielu fragmentach grube wlosy przeistoczyly sie w puszek. Dodatkowo, moze to istotne: przez ostatnie 2,5 miesiace moj tata pil 3 razy dziennie po dwie lyzki oleju. Mial krotkiego jezyka i podczas najwiekszych upalow chodzil bez nakrycia glowy, w tym plywajac na Mazurach na lodce.
Pieknie dziekuje za szybka odpowiedz i porade, bo moj tata jest dardzo przygnebiony.

Pozdrawiam
Agnieszka Trochim

Pani Agnieszko już wcześniej moja przedmowczyni powiedziała o ogromnym szczęściu ze w wieku 70 lat dopiero zaczęły wypadać włosy i to faktycznie jest szczęście. Oby tylko taka choroba bła. Przykre jest to ze w wypadku chemi wypadają a ze samoisnie związane z wiekiem to naprawdę nic strasznego. Pozdrawiam

Re: dramatyczne wypadanie wlosow, prosba o pomoc

#15
Zdecydownaie zaczęłabym od dermatologa . Wiek tez swoje robi ale opis problemów podpowiada chorobę skóry .
Picie oleju to był kaprys, czy kuracja zalecona - może to miało wpływ. Lekarz musi o tym wiedzieć !!! Proszę wziąć skierowanie do dermatologa .
Moje problemy z łysieniem plackowatym są zupełnie innne ale też skutkuja utratą włosów .
Pozdrawiam

Re: dramatyczne wypadanie wlosow, prosba o pomoc

#17
też myślę, że przy tak dramatycznym traceniu włosów pierwszy kontakt to dermatolog i to niezwłocznie, ale też myślę, że nie zaszkodziłoby wprowadzenie jakiejś intensywnej kuracji na wzmocnienie skóry głowy, mieszków włosa i samych włókien, bo to nawet czekając na wizytę można już uskutecznić. nie zaszkodzi, a zawsze to już jakaś stymulacja cebulek będzie miała miejsce

Re: dramatyczne wypadanie wlosow, prosba o pomoc

#19
Wiele rzeczy składa się na łysienie - od genetyki do chorób. Najlepiej skonsultować to z dermatologiem. Ja miałem sytuację, że wypadały mi prawie garściami.. próbowałem odżywek i tabletek, nic. Kolega polecił mi ampułki Vichy Dercos Aminexil - kuracja trochę trwała ale przyniosła pożądany efekt a to dla mnie było najważniejsze.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron