Kondycja włosów po siłowni

#1
Witam. Nie przychodzę tu z typowym problemem łysienia ale to forum wydaje mi się najbardziej odpowiednie żeby zadać to pytanie. Otóż zastanawiam się co jest grane że kondycja moich włosów pogorszyła się po okresie chodzenia na siłownie? Oczywiście nie brałem nic niedozwolonego. A może to wina sauny z której też korzystałem? Nikt z rodziny nie ma tendencji do łysienia ale ja wyraźnie czuję moje włosy są inne niż 3 lata temu. Są bardziej miękkie i mniej objętościowo mi się wydają.. Przestałem trenować rok temu i dalej włoski nie wróciły do dawnej kondycji. WTF?

Re: Kondycja włosów po siłowni

#3
Ja jak chodziłam intensywnie na siłownie to nic takiego nie zaobserwowałam, ale używałam też specjalnego szamponu dla sportowców MonRin, mój chłopak zawodowo na rowerze jeździ i też go sobie chwali. Mam taką koleżankę która trychologią się zajmuje i jak zrobiła mi badanie włosów i skóry microcamerą to masakra jak to wyglądało, pokazała mi zatkane mieszki włosowe od tłuszczu i wtedy poleciła mi ten szampon i taki tonik odblokowujący, oczyszczający z tej samej firmy. troche drogie ale ja byłam zadowolona, na allegro można chyba kupić.

Re: Kondycja włosów po siłowni

#4
Ja jak chodziłam intensywnie na siłownie to nic takiego nie zaobserwowałam, ale używałam też specjalnego szamponu dla sportowców MonRin, mój chłopak zawodowo na rowerze jeździ i też go sobie chwali. Mam taką koleżankę która trychologią się zajmuje i jak zrobiła mi badanie włosów i skóry microcamerą to masakra jak to wyglądało, pokazała mi zatkane mieszki włosowe od tłuszczu i wtedy poleciła mi ten szampon i taki tonik odblokowujący, oczyszczający z tej samej firmy. troche drogie ale ja byłam zadowolona, na allegro można chyba kupić.

Re: Kondycja włosów po siłowni

#8
A moim zdaniem sport nie ma nic wspolnego z wypadaniem włosów . Zacząłeś chodzic na siłownię wtedy kiedy twoj organizm a raczej mieszek wlosowy był wyczerpany , stąd przyczyna wypadania , osłabiona cebulka i tyle. Stosowac należy jakies maseczki , kompresy itp sprawdź może pomoże

Re: Kondycja włosów po siłowni

#10
Testosteron pośrednio jest także odpowiedzialny za wypadnie włosów. Niektórzy bywalcy siłowni lubią sobie aplikować ten hormon na różne sposoby, gdyż pomaga on w przyroście tkanki mięśniowej i siły. W takich przypadkach widzę związek miedzy wypadaniem włosów, a siłownią. Ale ogólnie siłka raczej nie ma większego wpływu na wypadanie włosów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron