Re: SPELA - co to jest?

#31
Moje problemy z włosami trwają/ły 2 lata. Mam 24 obecnie. Wypróbowałem mnóstwo wcierek i suplementacji od wewnatrz,w tym spele, ale nic nie przynosiło odrostu, najwyżej mniejsze wypadanie. Byłem 3 razy u lekarzy i polecali mi loxon z minoxidilem, ale na taki krok nie mogłem się odważyć bo podobno po jego odstawieniu nawet na krótki okres włosy szybko wypadaja i coraz trudniej je odzyskać. Przeczytałem na angielskim forum o jakimś chinskim preparacie o nazwie yuda pilatory, dającym rzekomo swietne efekty u mezczyzn i kobiet. Kupiłem go na allegro 2 miesiące temu i muszę powiedzieć, że bardzo pozytywnie sie zaskoczyłem. Odrosło mi cześć włosów gdzie juz prawie byłem pogodzony z ich utratą...zakol nie odzyskałem, ale i tak warto. 3 miesieczna kuracja kosztowała mnie 160 zł i nie zamierzam jej przreywac. Może komus na tym forum tez pomoze.

Re: SPELA - co to jest?

#32
Witam
Spele juz odstawilam- zakonczylam, mam juz na glowie wychodowana wlasna fryzurke - u mnie pomoglo.
Dagus - polecam jednak caly zestaw, wiadomo cena spora ale nie wiadomo czy sam szampon zadziala.mozesz sprobowac na poczatek tylko szampon najwyzej dokupisz potem serum, tak tez mozna poprobowac.u mnie to nie byl problem z lupiezem.
M. powodzenia w walce

Re: SPELA - co to jest?

#34
Fryzjerka powiedziała mi, że to czy ktoś łysieje czy nie, jest zapisane w jego w genach; a konkretnie albo komuś odrastają włosy, które wypadły albo nie..., że wszystko zależy od budowy cebulek włosów.
Najskuteczniejszym sposobem na łysienie jest przeszczep włosów (metoda chirurgiczna)

na stronie spam znalazłam:
"Podczas dyskusji o łysinie, która dotyka około 40 milionów mężczyzn oraz 20 milionów kobiet w samych tylko Stanach Zjednoczonych, głównym tematem jest cecha dziedziczona genetyczne, zwane androgennym wyłysieniem (androgenic alopecia) lub łysieniem typu męskiego. Dziewięćdziesiąt pięć procent przypadków utraty włosów jest spowodowane tym rodzajem łysienia. Ta odmiana łysienia może rozpoczynać się już w 20 roku życia. Charakterystyczna jest stopniowe cofanie się linii włosów, włosy na skroniach, ciemieniu, oraz czasem po bokach głowy stają się delikatniejsze, rzadsze. W końcu powstaje obwódka w kształcie podkowy, która obejmuje boki oraz tył głowy stopniowo prowadząc do całkowitego wyłysienia.

Trwają badania w poszukiwaniu sposobów na leczenie androgennego łysienia, które pozwoliłyby włosom odrosnąć na ogołoconej skórze owłosionej głowy (skalpie). Niestety, jedyne co możesz zrobić, jeśli jesteś mężczyzną, to przyjrzeć się głowie swojego ojca oraz głowie ojca matki i sprawdzić w jakim są stanie, ponieważ masz spore szanse skończyć w ten sposób. W łysieniu typu męskiego winowajcą jest dihydrotestosteron (DHT), który jest pochodną androgenu, hormonu męskiego. Krążący we krwi androgen jest przekształcany w DHT przez enzym 5 alfa reduktazę. Osoby z większą aktywnością tego enzymu mają więcej DHT, który wiąże się do receptorów na mieszkach włosowych. Jeśli są one zalewane przez DHT, wtedy z mieszków wyrastają coraz cieńsze i cieńsze włosy, aż do momentu kiedy nic już nie wyrasta, a wtedy mieszki zupełnie zanikają
-------------------------------------------------
spam://spam.spam/

Re: SPELA - co to jest?

#35
nie zgodzę się z Tobą, że najlepszą metoda jest przeszczep!
wiele osób jest bardzo niezadowolonych z jego efektów. z całą pewnością jest bardzo różnie, w różnych przypadkach. ja jednak wiem, że sama takiemu przeszczepowi nigdy bym sie nie poddała, jak się człowiek naogląda zdjęć po takich przeszczepach to mu się odechciewa. z resztą, jak ktoś sam ma problemy z utratą włosów to podchodzi to tego inaczej, poważniej. ja stosuję uzupełniania włosów na bardzo cienkiej mikroskórze (0,03 mm) i nie wyobrażam sobie - już o tym pisałam - że miałabym sie poddać przeszczepowi... zwyczajnie się go boję, a z metody jaką stosuje jestem bardzo zadowolona:)
pozdrawiam

Re: SPELA - co to jest?

#37
witaj:)
nie było mnie jakiś czas bo się jakoś zablokowałam, nie wiem jak to zrobiłam:(
używam ich włosów od roku. Naprawdę wygladaja bardzo naturalnie, pracuje w banku i mam ciągle stycznosc z ludźmi, wcześniej zdarzało się, że ciekawsko mi się przygladali, teraz już tak nie patrzą. Stosuje się uzupełnienie włosów na określonej części głowy, tam gdzie występuje ubytek włosów. Można też tak robic na całej głowie, ale to nie jest mój przypadek.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron