łysienie plackowate-pomocy

#1
Cześć
Jakiś czas temu bardzo zaczęła mnie swędzieć skóra głowy i zaczęły wypadać włosy. Dermatolog powiedziała, że to łysienie plackowate, niegroźne, u młodych osób się pojawia i znika. Nie zleciła żadnych badań, kazała łykać jakieś witaminy i wcierać różne mikstury. Tylko, że to jak na razie nie działa. Mam wrażenie, że włosy wypadają mi coraz bardziej i nie bardzo wiem, co robić.
Proszę o pomoc, bo ja sam nie bardzo wiem, co dalej.

Re: łysienie plackowate-pomocy

#2
hej norbi
ja też się z męczę z aa, ale robię co mogę. Mój lekarz przepisał mi trochę medykamentów, kupiłem sobie specjalny szampon, który ponoć nie pozwala wypadać włosom, masuje sobie głowę, tez ponoć pomaga, i generalnie łapię się wszystkiego. Też słyszałem, że mam się łysieniem nie przejmować, bo przejdzie, albo nie. Tylko, że ja się przejmuję. I nie przyjmuję do wiadomosci, że mi włosy całkiem wypadna, grunt to pozytywne myslenie. Czego i tobie życze 8-)

Re: łysienie plackowate-pomocy

#3
Witam!:) Kiedyś miałam śliczne długie włosy, ale mając 17 lat zaczeły mi wypadać plackami. Od dermatologa dowiedziałam się że to łysienie plackowate,choroba dziedziczna.Dziś mam 25lat i niestety noszę perukę. Nie jest mi z tym wcale dobrze,ale jakoś staram się trzymać.

Re: łysienie plackowate-pomocy

#5
We wrześniu 2008 roku poszedłem do dermatologa, ponieważ fryzjerka zauważyła u mnie bardzo małe łyse miejsce. Lekarz powiedział ,że to częste u młodych ludzi i że włosy odrosną . Stosowalem przez 15 miesiecy leki ,teraz jestem w 65% łysy. Żałuje ,że na początku nie skorzystałem z porady naprawdę fachowego lekarza, od ok miesiąca lecze się u profesor Brzezińskiej w Katowicach, uważam ,że jest jedyną osobą, która jest w stanie mi pomóc i ma istotną na ten temat wiedzę . Powodzenia wszystkim lysiejącym w młodym wieku !
p.s. - mam 17 lat : )

Re: łysienie plackowate-pomocy

#6
hej...
Jeśli chodzi o problemy z wypadaniem czy łysieniem to spróbujcie tego co ja spróbowałam i mi pomogło...
wejdzcie sobie nastonę spam.spam i znajdzcie salon trychologii w waszej okolicy...
leczę się już 3 miesiace ,włosy przestaly wypadać i rosną nowe...w każdmy razie sprwdziłam ,że trycholodzy wiedzą lepiej niż dermatolog jak zaradzić problemom z łysieniem...naprawdę gorąco polecam ,jestem zadowolona i w końcu spokojna..

Re: łysienie plackowate-pomocy

#7
mam 54 lata,Cale zycie mialam piekne wlosy,dlugie ,rozjasniane.Ktoregos dnia,zaczely wypadac,w ciagu 2-3 tyg.stracilam ,mysle 75 procent wlosow wciaz bylo niezle ,bo mialam geste wlosy) Lekarz kazal mi wziac witaminki i to wszystko.ogarnialo mnie przerazenie gdy szczotka do wlosow po czesaniu byla cala owlosiona,Poszlam do fryzjera obcielam resztki wlosow na nawet niezla fryzurke,wlosy przestaly wypadac i zauwazylam ze na caleje glowie rosnie cala armia nowych wlosow( jak u noworodka ,Dzisiaj juz nowa armia wlosow ma ok 20 cm dlugosci sa dosc geste,ten sam kolor, ale.... wlosy z tylu glowy i przy szyi sa ....krecone?????? ciekawe ,nigdy tego nie mialam poprzednio ,musze je prostowac ,bo gora glowy i boki sa proste ,czy ktos moze mi powiedziec czy one zawsze beda sie krecic? Dlaczego sie kreca? Dlaczego tylko tam.No i wydaja mi sie takie nie lejace czy nie wiszace , a raczej stojace w jednym polozeniu- dziwne.Ciesze sie ze odrosly,mysle ze spowodowane zmianami hormonalno- menopauzowymi,Aha czytajac amerykanska literature na temat wypadania wlosow ,przeczytalam cos czego nigdzie wczesniej nie czytalam,wiec mozliwe ze przyczyna moze tez byc moja wlasna chemoterapia,moze wlasnie w tym momencie w organizmie toczy sie ogromna walka i organizm zwalcza raka,wysylajac wszytko co ma na zwalczenie tego,i nic sie nie dostaja wlosom ,skorze czy paznokciom i stad moze wlasnie takie chwilowe niedopilnowanie wlosow.Wszytko jedno cokolwiek jest przycyzna w moim przypadku ciesze sie ze rosna ,pzdr Ania

Re: łysienie plackowate-pomocy

#8
Wiesz co? Zmień dermatologa,bo jeżlei ktoś mówi ze łysienie plackowate w młodym wieku jest nie groźne,to tak na dobrą sprawę nie wie co mówi. Im szybciej zastosujemy dobra kurację tym większa szansa na to,że zatrzymamy łysienie,inaczej stracimy włosy w bardzo młodym wieku.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron