wypadanie włosów po porodzie

#1
Cześć,
Niedawno urodziłam ślicznego chłopca, ale po porodzie zaczęłam mieć problemy z włosami. A dokładniej mówiąc, wychodzą mi całymi garściami. Karmię piersią, dlatego nie mogę brać żadnych leków. Czy znacie może jakieś domowe sposoby na wzmocnienie włosów ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Re: wypadanie włosów po porodzie

#2
Witaj
Gratuluje dzieciątka. A jeśli chodzi o wzmocnienie włosów to ja stosowałam olejek rycynowy. Kupujesz go sobie w aptece, ogrzewasz trochę, bierzesz szczoteczkę do zębów i wcierasz go miejsce przy miejscu w skórę głowy. Potem owijasz głowę folią, albo czepkiem kąpielowym i na to ręcznik. Trzymasz ile dasz radę, ja się smarowałam na noc. Wystarczy stosować raz w tygodniu. Ciężko się zmywa, ale naprawdę warto. Na mnie poskutkowało rewelacyjnie, po 3 miesiącach może jeden włosek mi wypadał przy czesaniu albo myciu.
A moja mama to sobie wcierała sok wyciśnięty z czarnej rzepy. Też skuteczne. Trzeba zetrzeć rzepę, wycisnąć z niej sok i wetrzeć w skórę głowy. Potrzymać z pół godziny i zmyć normalnie. Też raz w tygodniu wystarczy. A jak długo, to już od ciebie zależy.
Te dwie metody są super, bo nie trzeba się bawić w mieszanie 5 składników. A proste jest najlepsze. ;)

Re: wypadanie włosów po porodzie

#4
Witaj
Znam jeszcze inne metody na wzmocnienie włosów. Moja babcia stosowała odżywkę z chrzanu i miała bardzo ładne włosy, oto ona:

-utrzyj tyle korzenia chrzanu, aby uzyskać 2-3 łyżki masy. Następnie nałóż ją na nawilżone włosy i lekko wcieraj w skórę.
Odżywka polepszy ukrwienie głowy i odżywi cebulki włosowe. Nie polecam jej gdy skóra jest podrażniona, albo gdy masz łupież.

Re: wypadanie włosów po porodzie

#5
Cześć dziewczyny
Dzięki za te przepisy, na razie stosuję olejek rycynowy. Naprawdę nie trzeba się przy tym namęczyć, tylko faktycznie to zmywanie, ale porządnie ciepła woda daję radę. Jak na razie to smarowałam się 2 razy, ale nie zamierzam na tym poprzestać. I nie myślcie sobie, że nie doceniam Waszych rad, tylko nie mam za bardzo czasu usiąść przy komputerze i Wam podziękować. Ale teraz nadrabiam i bardzo dziękuje.
Pozdrawiam.

Re: wypadanie włosów po porodzie

#6
no witam cię ilonko
cieszę się, że zaczęłaś stosować olej rycynowy, to jest naprawdę skuteczna metoda. A że nie odpisywałaś, to się nie przejmuj, wiemy przecież, że przy małym człowieczku to się na nic nie ma czasu. Ale miło, że się odezwałaś.
Pozdrawiam serdecznie :D

Re: wypadanie włosów po porodzie

#8
fakt, czasami włosy są spam na naturalne specyfiki. ja sięgnęłam po taką serię PROLAB i przyznam, że efekty mnie zdziwiły- nie spodziewałam się aż takiej poprawy...w zasadzie mogę powiedzieć, że problem znikł po 2 m-cach. Najpierw stosowałam kompleksowo ampułki, szampon i odżywkę, a teraz tylko 2 ostatnie. Z czystym sumieniem polecam tym, którzy mają problem z wypadaniem włosów. A zakupić to można w aptece.

Re: wypadanie włosów po porodzie

#9
SzamponRevita pisze:Najwyraźniej Twoje włosy są bardzo osłabione,nie ma powodu do obaw-wystarczy odpowiedni szampon i myslę że póki co wystarczy. Wstrzymaj sie z różnymi tabletkami.


Szampon i wcierki do wlosow najczesciej nie wystarczaja, cebulki nalezy odzywiac od srodka, dostarczac witamin, budulcow z ktorych powastana zywe zdrowe wlosy. Nie chodzi konkretnie o tabletki z duza zawartoscia srodkow chemicznych wykanczajacych nerki i watrobe, ale o naturalne srodki zawierajace najpotrzebniejsze mikroelementy. Pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron