wypadanie włosów, swędzenie skóry

#1
Ostatnio zauważyłam, że bardzo wypadają mi włosy i miejscami widać coraz większe prześwity. Do tego często swędzi mnie i piecze skóra głowy, choć włosy myję regularnie. Próbowałam już różnych szamponów, na nic :( Co na to poradzić? Może to być niedobór witamin?

Re: wypadanie włosów, swędzenie skóry

#7
"Łysienie bliznowaciejące dotyczy grupy chorób, czego skutkiem jest trwała utrata włosów i pojawienie się w ich miejscu stanu zapalnego skóry, obrzęku, krost, a także zanikowej lub przerostowej blizny. Choroba ta jest skutkiem uszkodzenia mieszka włosowego. Rozpoznanie tej choroby odbywa się za sprawą widocznych zmian na skórze oraz wykonanej biopsji skóry głowy. Osoby, u których zostało zdiagnozowane łysienie bliznowaciejące, powinny jak najszybciej rozpocząć leczenie. W tym przypadku, w zależności od szczegółowych wyników trichoskopii, leczenie odbywa się za pomocą leków, światłoterapii, zmiany diety, spam (o ile przyczyną są zaburzenia w psychice) bądź przeszczepu włosów. Wprawdzie leczenie nie przywróci nam już utraconych włosów, jednakże warto je rozpocząć i kontynuować, aby zapobiec ich dalszemu wypadaniu. " - to jest akurat cytat ze "Zbyt piękni by łysieć". Możesz sobie poprzeglądać ten fanpage, dużo tam piszą ogółem o problemie łysienia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron