Re: mycie wlosow

#31
Zeby temat mycia wlosow taka popularnosc zyskal?????
mYc tak czesto jak jest potrzeba , trzeba codziennie to myc codziennie , zeby nie wygladac jak fleja .
Dobrac jakis niezly szampon , dobrze go splukac , bo to jest wazne zeby dobrze splukac szampon i juz mamy czyste wlosy .
odzywke nalozyc np. co 2 mycie i jest super zadbana glowa.

Re: mycie wlosow

#35
Moja babcia zawsze myła włosy w deszczówce. Miała długie czarne włosy i nie pamiętam by siwiała. Pranie też robiła w deszczówce, a zima zbierała śnieg i topiła. Teraz wiem dlaczego. Deszczówka to po prostu miękka woda, w której detergenty są bardziej skuteczne. Na forach internetowych wśród porad dla fryzjerów czytamy o magii deszczówki jako najlepszej odżywki do włosów. Może coś w tym jest ....
Może wystarczy założyć na kranie zmiękczacz do wody by poprawić jakość naszych włosów.
Może warto spróbować i zainwestować w miękką wodę w naszym domu - spam://spam/metody-walki-z-tward ... acze-wody/

Re: mycie wlosow

#36
Można myć codziennie, ale szamponami bez SLS, czyli silnych detergentów. Jesli nie musisz myć codziennie, to im odpuść, mokre, miękkie wlosy sa bardziej podatne na uszkodzenia. Jestem tez ciekaw, czy myliście włosy mąką ziemniaczaną albo glinkami? Od dziewczyn dowiedziałem się o takiej metodzie i rozważam zastosowanie jej. Robiliście kiedyś coś takiego?

Re: mycie wlosow

#37
Mąka ziemniaczana to tak jak współczesnie wymyslony szampon do mycia na sucho - absorbuje tłuszcz i brud osadzony na włosach . Prościej je po prostu umyc , chyba że jaks taka sytuacje awaryjna np.brak wody .

Re: mycie wlosow

#38
Testowane w domu po rozmowach ze znajomymi - na męskiej głowie , która ma problemy z przetłuszczaniem włosów . W akcie desperacji ale nie było tak tragicznie ( jest babranie się, ale na prawdę warto) .Silna wola jest potrzebna .

– 2 łyżki odżywki do włosów tę którą używasz - byle była zmywalnna
– 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej

Wymieszać na gładko, nałożyć na włosy godzinę przed kąpielą, pokryć czepkiem i ręcznikiem. W kąpieli starannie wmasować we włosy a następnie zmyć wodą. Wodą!
Jak już wlosy nie będą sie tak mocno przetłuszczać można powyższą recepturę stosować bez trzymania pod czepkiem, ale jako domowy szampon, czyli od razu myć głowę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron