farbowanie włosów

Cześć wszystkim
Mam, a raczej miałam, długie jasne włosy i coś mnie podkusiło, żeby je sobie zafarbować na ciemniejszy kolor. I jak zaczęły mi wypadać, to się nie mogę od tego czasu pozbierać. Czy to ja mam takie szczęście, czy po farbowaniu zawsze włosy wypadają? Co mam zrobić, żeby przestały ? Ja wiem, że panikuję, ale nic na to nie poradzę. Te włosy mi naprawdę mocno wypadają. Farbowałam je przed końcem roku. Proszę o jakąś radę, wskazówkę, cokolwiek!!!

Re: farbowanie włosów

cześć Alexa, a nie jesteś przypadkiem uczulona na jakiś składnik zawarty w farbie? Bo zrozumiałam, że włosy farbowałaś pierwszy raz. Albo za długo trzymałaś farbę na włosach. Na początek kup sobie jakieś specjalne witaminki do włosów, w aptekach tego pełno. I na razie nie panikuj, spróbuj tych witamin i odczekaj jakiś czas, nie spodziewaj się rezultatów na drugi dzień. Możesz też sobie kupić szampon i odżywkę do pielęgnacji włosów farbowanych. I jeszcze sobie przypomnij, czy przypadkiem przed sylwestrem się nie odchudzałaś, bo to też może mieć duży wpływ.
A na razie powodzenia

cześć seren, naprawdę odchudzanie ma taki wpływ na włosy? Bo nie ukrywam, że przed imprezą zrobiłam sobie małą głodówkę. Kupiłam sobie te witaminki, merz special mi pani w aptece poleciła. I już na pewno nie będę włosów farbować, uczulenia raczej na farbę nie mam, bo mnie głowa nie swędzi ani nic. I to naprawdę może być efekt odchudzania? Szok. Ale dzięki za pomoc.

Nie no, wątpie żeby to było poprzez farbę lub odchudzanie.. Może po prostu jesteś jedną z kobiet, która będzie musiała się borykać z problemem łysienia.. Wiele czynników ma na to wpływ.. Jeśli włosy nadal Ci wypadają, i to dużo, to najwyższa pora wziąć ten problem na poważnie, udaj się do dermatologa,porozmawiaj z nim, niech Ci doradzi co robić, a jak nie to poczytać w sieci, jest wiele ciekawych stron, jak np. http://www.handsomemen.pl/wlosy,lysienie,lysienie_u_mezczyzn.html Możesz się czegoś z niej dowiedzieć :)

W zasadzie to wiele czynników ma wpływ na to,że nasze włosy tracą połysk,stają sie suche i łamliwe,lub też wypadają. Pierwszym krokiem będzie udanie się do dermatologa i tam poszukania rady. Możliwe że to farba w znaczny sposób uszkodziła strukturę włosów.