Re: peruka na receptę

#2
Czesc Agawa
Moge ci podpowiedziec jak to wyglada przy chemioterapii .Dostajesz wtedy od lekarza prowadzacego zlecenie na peruke ,przewaznie na syntetyczna i musisz ten papier podbic w punkcie gdzie w twoim rejonie sie podbija takie zlecenia ( np.na okulary , kule,.....)- w rejonie gdzie jestes zameldowana .Wtedy po dokonaniu tych formalnosci masz juz 250,00zl na taka recepte.
Jak kupujesz peruke w punkcie ,ktory takie recepty rozlicza to placisz o 250 zl mniej ,doplacasz roznice ceny .
Ja nie mialam zadnych problemow z otrzymaniem takiej recepty ,tylko czasowo to troche trwalo.
Ale warto ,bo masz ulgi 250 zl.dla mnie to byla znaczaca kwota.
Pozdrawiam
L.

Re: peruka na receptę

#3
witaj
Na perukę jak najbardziej możesz dostac receptę, tylko się najpierw zorientuj czy wolisz peruke naturalna, czy z włosów syntetycznych, bo jest inna kwota refundacji. Za perukę z włosów naturalnych jest większa dotacja z NFZ.

Re: peruka na receptę

#4
Lekarze nie chcą dawać zleceń na peruki a jak już, to zasłaniają się ze mogą dać tylko na syntetyki, nie wiem o co w tym wszystkim biega przecież z wlasnej kieszeni tego nie pokrywają ...łaski też nie robią bo w końcu skoro staram się o receptę to jestem ubezpieczona...

Re: peruka na receptę

#5
Agatko, powiem szczerze, że mnie zaskoczyłaś tym, że lekarze nie chcą dawać recept na peruki. Ja obracam się w towarzystwie osób które noszą peruki i jeszcze nikt się nie skarżył żeby lekarz odmówił. Ale też nie wszystkim się taka recepta należy, napisz może z jakiego powodu chcesz receptę na perukę, to powiem czy lekarz ma prawo się wykręcać.

Re: peruka na receptę

#6
Dawno mnie tu nie było...choruję na AA i pisalam o lekarzach dermatologach że oni nie chcą wypisywać zlecen na peruki...ale w końcu znalazłam życzliwą lekarkę ktora bez problemu takowe zlecenie mi wypisała więc jak to mówią chylę czoło przed dermatologami :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron