czy peruka zaszkodzi

#1
Witam
Mam pytanie czy noszenie peruki zaszkodzi moim slabym wlosom.Moj dermatolog odradza mi noszenie peruki ,ze zaszkodzi.
Moze on tak mowi bo go prosilam o recepte .Kolezanka podpowiedziala mi zeby oprocz leczenia kupic sobie super peruke i miec ja na wyjscia a nie stresowac sie kiepska fryzura .Czekam na jakąs porade.
Z gory dziekuje

Re: czy peruka zaszkodzi

#2
Witam Cie
Ja nosilam dluzszy czas peruke , ale to byla inna historia - dlugi cykl chemii.
Moje wlosy to odrastaly to znowu wypadaly ale na pewno peruka juz tym ostatecznie odrastajacym nie zaszkodzila.
Nosilam ja ok 3 miesiecy jak juz mialam calkiem ladne wlosy,tylko byly za krotkie zeby funkcjonowac w moim srodowisku.
Teraz juz mam swoja fryzurke , z zastepcza sie pozegnalam ale mile ja wspominam.
Radze tylko ,zebys w domu sciagala peruke to wtedy wlosy i skora glowy sobie odpoczna .Kup smialo peruke ,jest to najprostsze wyjscie z trudnej sytacji,wlosom nie zaszkodzi a tobie na pewno poprawi nastroj.
Maja

Re: czy peruka zaszkodzi

#3
hej Aleksa
ja noszę perukę od jakiegoś czasu, i włosy mi pod nią spokojnie odrastają. Nie noszę jej cały czas, ściągam na noc, a po domu chodzę w chustce. Ale moim włosom peruka nie szkodzi w najmniejszy sposób. Śmiało możesz sobie perukę kupić i nosić, szczególnie że teraz wybór peruk jest ogromny. Moi znajomi to się nawet nie zorientowali, że to nie moje włosy, a ja się tym specjalnie nie chwaliłam. Wiedzą tylko najbliżsi.
A stresów lepiej unikaj, bo ma zły wpływ na włosy.

Re: czy peruka zaszkodzi

#4
Cześć dziewczyny,
mam ten sam problem jeśli chodzi o perukę, a dokładniej nie mogę się do niej przekonać. Mam łysienie plackowate i w związku z tym znaczny ubytek włosów na czubku głowy. Coraz trudniej mi maskować brak włosów. Dlatego też częściej myślę o peruce.
Poradźcie mi czy są jakieś inne metody na maskowanie ubytków? Czy peruka to ostateczność jeśli chodzi o łysienie plackowate?

Re: czy peruka zaszkodzi

#5
Cześć, masz ten sam problem co ja. Przy łysieniu plackowatym, niestety nie stosuje się żadnych metod uzupełniania włosów.
Ponieważ łysienie plackowate się przemieszcza i może być w różnych miejscach. Proponuję kupno peruki,teraz na naszym rynku jest bardzo duży wybór. Na pewno będziesz zadowolona. Proszę o odpisanie.Judyta.

Re: czy peruka zaszkodzi

#6
Cześć, właśnie kupiłam sobie perukę i jestem z niej bardzo zadowolona. Byłam w sklepie medycznym z perukami, mają tam bardzo duży wybór jeśli chodzi o peruki. Miła obsługa, pani dobrała mi fryzurę do mojej twarzy z której jestem bardzo zadowolona. Już się do niej przyzwyczaiłam.

Re: czy peruka zaszkodzi

#7
Hej
Dermatolog powinien wiedziec ze noszenie odpowiedniej peruki napewno nie zaszkodzi ,owszem jak zalozysz jaks chinska skora glowy nie bedzie oddychala i to napewno zaszkodzi , natomiast radze udac sie do sklepu medycznego tam maja naprawde fajne preuczki no i napewno nie zaszkodza twojej skorze. Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron